0212 238 99 32

Get Adobe Flash player

Site İçi Arama

BugünBugün548
DünDün482
ToplamToplam734663

24 ziyaretçi ve 0 üye çevrimiçi

Haftanın Yazısı

Web'te İdeal?

(Nevzat Şimşek-Sanal Hayat Radyo Programındaki konuşmasından alıntı) 

Her işte olduğu gibi webde de idealler var, en önemli ideal, hitap ettiğiniz kitle arama yaptığında arama motorlarında ilk sıralara yerleşmek, bunu başaran siteler amacına ulaşmış sayılır, aksi takdirde milyonlarca site arasında kaybolursunuz, bu da büyük oranda web sitenizi yapan kişi yada kurumun uzmanlığıyla sınırlıdır. Artık herkes iyi veya kötü, bir şekilde web sitesi yapar hale geldi, web sitesi yaptıran kişiler genellikle bu işten anlamazlar ve tek ölçüleri fiyat olur, aldıkları fiyata göre seçim yaparlar, site ortaya çıktığında da belki bir iki görsellikle ilgili fikirlerini söylerler, ama arka planda çalışan yazılımı göremezler asıl önemli olan odur, ve sitenizin rakipleriyle yeteneği de burada saklıdır. Çok basit bir örnekle somutlaştırmak istiyorum; arabalardan hiç anlamayan ve bu konuda görsel deneyimide olmayan birine araba üretecek olsaydık, bu kişiye Şahin firması da araç yapıp verebilir, Mercedes firmasıda araç yapıp verebilir. Araçdan anlamayan bu kişi için ikiside araç kabul edilir. Bu noktada ölçü sadece fiyat olursa kalite isteyen biri için yanlış tercih söz konusu olabilir. Fiyat her zaman kalitenin göstergesi olmayabilir, ama her kalitenin bir bedeli vardır.  

Özetle, Site yaptırırken nelere dikkat edilmeli;

-Uzmanına yapıtırılmalı

-Arama motoru dostu olmalı

-Görsel kirlilikten uzak sade bir yapıya sahip olmalı

İstenenlere kolay ulaşılabilir olmalı

 

Bilgisayar Öğretmeni

(nevzat şimşek)

Hakkımızda

       Biz Noya Web olarak, başta  eğitim  olmak üzere 2000 yılından beri   web tasarım, web yazılım, teknik destek gibi konularda  sizlere tam destek vermeyi amaç edinmiş bir kuruluşuz. Müşterilerine amatör ruhla profesyonel hizmet veren kuruluşumuz, yıllardır yüzlerce müşterisinin güvenini kazanmış ve kazanmaya da devam edecektir. 
 
       Biz her nekadar samimi ve dürüstçe kendimizi tarif etmeye çalışsakta, her firmada olduğu gibi nasıl olsa bu alana güzel şeyler yazılır düşüncesiyle  tarifimizi abartılı bulabilirsiniz, bizimle çalışmadan bizden emin olamayabilirsiniz, ancak biz çalışmış olduklarımızı yani referanslarımızı size sunmaktan gurur duymaktayız. karşılıklı güvenin çok önemli olduğu bu sektörde, bizimle iletişime geçtiğiniz halde projenizi hala biz yapmıyorsak, bir iletişim eksikliği ya da anlaşılma sorunu yaşandığı kesindir.
 
       Her gün yüzlerce firmanın, web sitesi yaptırıp internet dünyasına açılarak kar marjlarını artırdıkları bilinen bir gerçek, ayrıca 6102 sayılı yeni Türk Ticaret Kanununa göre her firmanın bir web sitesi olması zorunluluğu getirilmiş ve buna uymayan şirket yöneticilerine para ve hapis cezaları da getirilmiştir.

       Firmalar gerek kar amaçlı, gerek prestij, gerekse yasal zorunluktan dolayı web sitesi yaptırmak isterler, bu ihtiyacın bu kadar hızlı artması sektörde işinin ehli olmayan fırsatçıları ortaya çıkarmıştır. Her gün çeşitli sebeplerden mağdur olmuş zarar görmüş kişi ve firmalarla karşılaşmaktayız, bunlardan en çok karşılaştığımız sorun ise; "Web sitemizi yaptırdık, broşürlerimizi, kartlarımızı, tabelamızı da bu siteye göre yazdırdık, ancak şu an web sitemiz görüntülenmiyor, yapanlara da ulaşamıyoruz, ne yapmalıyız" diyen onlarca müşteriyle karşılaşmaktayız. Bu durumun düzeltilmesi bazen imkansız olabiliyor, bu sitenizi yaptırırken ödediğiniz bedelin 100 katında ödeseniz durumunuzu düzeltemeyebiliyorsunuz. Dileğimiz kimsenin bu tür mağduriyetler yaşamaması. Sosyal sorumluluğumuz gereği en azından uyarmayı, bilgi vermeyi bir görev bilmekteyiz.
 
       Web Sitesi yaptırmanın yanı sıra internet reklamcılığının da önemli olduğu günümüzde, mesai saati gözetmeksizin çalışan kurumumuz, projelerinizin başarıya ulaşmasında yanınızda olmayı planlıyor ve Başarılar Diliyoruz...


Noya Web

 

SUNUCU BİLGİLERİ

DNS Bilgileri

ns1.noyaweb.com

ns2.noyaweb.com

 

Outlook Kurulumları için;

Gelen Posta Sunucusu: webmail.domainadınız.com    - Mobil Kurulumlarda: mail.domainadiniz.com

Giden Posta Sunucusu: webmail.domainadınız.com    - Mobil Kurulumlarda: mail.domainadiniz.com 

 

Port Bilgileri

Gelen Sunucusu (POP3) : 110

Giden Sunucusu (SMTP): 25